Novità

Follow us 
Chi siamo

Novità

PDF

ANKIETA POPARCIA DLA PROJEKTU POMNIKA ZAGŁADY W MUZEUM GROSS-ROSEN -PL

Szanowni Państwo,

Zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o udzielenie poparcia inwestycji „Kamienne Piekło II” – projekt Pomnika Zagłady w Muzeum   Gross-Rosen, poprzez wypełnienie formularza na stronie:  http://www.gross-rosen.pl/projekty/kamienne-pieklo-2/ankieta-poparcia lub wydrukowanie, podpisanie i przesłanie załączonego listu (jest on tez  do pobrania tutaj:

http://www.gross-rosen.pl/pliki/gross-rosen-kamienne-pieklo-list-poparcia.pdf  na adres: Muzeum Gross-Rosen, ul. Szarych Szeregów 9, 58-304 Wałbrzych w terminie do 31 lipca br. Będziemy również bardzo zobowiązani za przesłanie niniejszego maila  Państwa współpracownikom, rodzinie i znajomym.

Projekt znajduje się na liście rezerwowej listy projektów  indywidualnych Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Aby  mógł on zostać zrealizowany, konieczne jest przeniesienie go na listę podstawowa. Jesteśmy przekonani, ze Państwa wstawiennictwo się do tego przyczyni.

Na początku sierpnia przekażemy wszystkie listy poparcia Elżbiecie   Bienkowskiej, Minister Rozwoju Regionalnego i Bogdanowi  Zdrojewskiemu, Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wraz z naszym, odpowiednim wnioskiem w tej sprawie.

Kilka słów o projekcie:

Dzięki staraniom Polsko- Amerykańskiego Funduszu Przedsiębioczości i Fundacji Kamieniołomy Gross-Rosen, Muzeum w drodze darowizny otrzymało teren, na którym zlokalizowane jest historyczne wyrobisko – miejsce niewolniczej pracy więźniów KL Gross-Rosen. Koncepcje  zagospodarowania kamieniołomu stworzył wybitny polski architekt, Mirosław Nizio.  Idea Pomnika Zagłady służy podkreśleniu specyfiki byłego obozu koncentracyjnego Gross-Rosen oraz upamiętnieniu jego ofiar w symbolicznej, współczesnej i prostej formie. Zastosowane uniwersalne narzędzia przekazu będą zrozumiałe i przekonujące dla wszystkich zwiedzających, bez względu na wiek, płeć, narodowość, krąg kulturowy, światopogląd i zdolności percepcyjne. Dzięki tej inwestycji Muzeum  Gross-Rosen stanie się nowatorska placówka muzealno-edukacyjna, wyrazistym punktem na mapie turystyki kulturowej i edukacyjnej

Centralnej Europy; odwiedzanym przez licznych gości z Polski i ze świata.

Prezentacja projektu:

http://www.youtube.com/watch?v=FbRg_b2HJSE&feature=player_embedded

Z poważaniem, Aleksandra Wolska       Kierownik Działu Zarządzania Inwestycjami Muzeum Gross-Rosen: ul.Szarych Szeregów 9 : 58-304 Wałbrzych a.wolska@gross-rosen.pl :www.gross-rosen.pl tel. 748421580 :: fax 748421594 :: tel. kom.  728953401

 http://www.youtube.com/watch?v=f2WmKoEzmYw

http://www.youtube.com/watch?v=FbRg_b2HJSE

Aggiungi il tuo commento

* Campi obbligatori

Questo articolo non è stato ancora commentato

Pubblicità

Hotel Terme Rio d'Oro

Area riservata